czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2006
  • wyświetleń: 1084

Taroki w Zabrzegu

Taroki, mało kto wie co to takiego i o co w tym chodzi. Taroki to po prostu gra karciana, która cieszy się ogromną popularnością w Zabrzegu. Na stronie miłośników gry (www.taroki.zabrzeg.net.pl) czytamy, że taroki to gra rozpowszechniona na Śląsku cieszyńskim, Słowacji, Węgrzech, Austrii oraz Czech. Jak się okazało w Zabrzegu też się nieźle miewa i posiada wielu stałych fanów oraz zapalonych graczy.

Wszystko rozpoczęło się w 1977 roku, kiedy to po raz pierwszy rozegrano turniej, i tak to trwa do dnia dzisiejszego w Domu Strażaka OSP w Zabrzegu. Ostatni Turniej rozegrany został 4 marca i były to IX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach. 80 zawodników z kraju i zagranicy świadczy tylko i wyłącznie o sporym zainteresowaniu. Tym razem bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Kóz i podium należało właśnie do nich.

A.O. / czecho.pl

źródło: www.taroki.zabrzeg.net.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.