czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2016
  • wyświetleń: 4006

Tesco przekaże żywność Ośrodkowi Pomocy Społecznej z Czechowic

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj

Hipermarket Tesco w Czechowicach-Dziedzicach przystąpił do programu przekazywania nadwyżek żywności. Nadwyżki produktów spożywczych z hipermarketu trafią do lokalnej organizacji - Ośrodka Pomocy Społecznej.

Centrum Stara Kablownia Czechowice-Dziedzice


Program przekazywania nadwyżek żywności to, trwająca od blisko trzech lat, współpraca Tesco Polska oraz Federacji Polskich Banków Żywności. Nadwyżki żywności, której sklep nie zdąży sprzedać przed upływem terminu przydatności do spożycia, przekazywane są do lokalnych Banków Żywności. Przekazywane produkty to owoce, warzywa oraz pieczywo, czyli produkty pierwszej potrzeby. Żywność ta trafia do współpracujących z Bankami organizacji, jak domy samotnych matek czy świetlice dla ubogich dzieci.

- W Tesco nie chcemy, by żywność się marnowała - naszym celem jest, aby wszystkie produkty, które znajdują się półkach, opuściły sklep w koszykach naszych klientów - mówi Tomasz Zaczek, Kierownik hipermarketu w Czechowicach-Dziedzicach. - Zdarza się jednak, że nie zdążymy sprzedać w sklepie wszystkich produktów. Od teraz pełnowartościowe produkty, których nie sprzedamy, będziemy przekazywać do organizacji charytatywnych oraz grup społecznych. W tej chwili są to owoce, warzywa i pieczywo, ale stopniowo chcemy poszerzać tę grupę o kolejne rodzaje produktów. Cieszę się, że nasz sklep przystąpił do tego programu i mam nadzieję, że już wkrótce poinformujemy o pierwszych efektach tej współpracy - dodaje.

Tesco Polska to pierwsza sieć handlowa w Polsce, która wykorzystała zmiany w ustawie o opodatkowaniu przekazywania żywności na cele charytatywne - przekazując produkty bezpośrednio ze sklepów. Obecnie w programie uczestniczy ponad 130 sklepów Tesco, które miesięcznie przekazują ponad 100 ton żywności. Do tej grupy dołączył lokalny sklep Tesco w Czechowicach-Dziedzicach, który nawiązał współpracę z Ośrodkiem Pomocy Społecznej z Czechowic-Dziedzic i to do niego będzie przekazywana nadwyżka żywności ze sklepu.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Pomocy Społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj