czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2006
  • wyświetleń: 785

Jan Paweł II na ekranie Świtu

Jan Paweł II na ekranie Świtu


Już 24 marca na ekranie czechowickiego kina Świt Jan Paweł II. Film wyreżyserowany został przez Johna Kenta Harrisona, a w roli głównej obejrzeć możemy Johna Voighta i Cary Elwesa. Polską wersję tego filmu, która różni się od pierwotnej wyreżyserował Jerzy Łukasiewicz. W rodzimej wersji Jan Paweł II ukazany został jako przywódca duchowy a nie jako przywódca polityczny jak to pokazał Harrison.

Zdaniem krytyków w filmie zadbano o szczegóły, obraz został przedstawiony solidnie i w oparciu o szczegóły. Jeden z krytyków Jerzy Armata mówił o swoim podziwie dla kreacji aktorskiej stworzonej przez Johna Voighta, która była znakomita i momentami przejmująca.

Z kolei Maria Malatyńska podkreśla, że jest to chyba pierwszy film "który zastawia się nad słowami papieża, jego encyklikami i myślą papieską".

Film trwa 2 godziny i 8 minut i można podzielić go na dwie części. Pierwsza obejmuje życia do momentu wyboru na Papieża, druga obejmuje pontyfikat. Film jest dziełem CBS, RAI UNO i TVP. Kosztował 18 mln euro.

W kinie Świt będzie można oglądać film do 13 kwietnia.

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.