czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2006
  • wyświetleń: 1385

Przyroda w czechowickich szkołach - projekt Obywat

Przyroda w czechowickich szkołach - projekt Obywat


Kampania „Przyroda” to projekt Obywatelskiego Forum Samorządowego, działającego na terenie powiatu bielskiego, a głównie Czechowic-Dziedzic. Już na początku roku animatorzy życia społecznego z OFS ogłosili rozpoczęcie kampanii we wszystkich czechowickich szkołach. Projekt obejmuje organizację konkursów literackich i fotograficznych oraz plenerów malarskich.

Mamy zamiar także zinwentaryzować i chronić pomniki przyrody, które znajdują się na terenie naszej gminy – mówi odpowiedzialny w Czechowicach-Dziedzicach za Kampanię „Przyroda” znany animator Jacek Gruszka. Poszczególne klasy będą wychodziły w teren i inwentaryzowały szczególnie cenne obiekty przyrody. Efektem pracy będzie album pomników natury w Czechowicach-Dziedzicach – dodaje Jacek Gruszka.

Celem akcji OFS jest przede wszystkim zapoznanie młodych ludzi z pięknem rodzimej przyrody, notabene nie tylko tej najbliższej, związanej z małą ojczyzną. Dlatego – jak zapewnia Jacek Gruszka – podsumowaniem kampanii będą wyjazdy do Ośrodka Metodycznego Śląskich Parków Krajobrazowych w Smoleniu koło Pilicy w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Stowarzyszenie Obywatelskie Forum Samorządowe przygotowało zresztą na ten rok bogaty program imprez rekreacyjnych, turystycznych i sportowych.

Już niebawem, w sobotę 18 marca o godz. 7.30 młodzież z czechowickich szkół podstawowych i gimnazjalnych wyjedzie na zawody pływackie. Wtedy to działacze Obywatelskiego Forum Samorządowego organizują na pływalni w Skoczowie coroczną imprezę Memoriał im. Stanisława Dziedzica.

Animatorzy z OFS zamierzają kontynuować wiele projektów, które już na stałe wpisały się do kalendarza imprez, a więc będzie to m. in. cykl „Przygoda pod żaglami”, podczas którego młodzież ma szansę poznać uroki żeglowania na Jeziorze Żywieckim.

Na 15 kwietnia zaplanowano pierwszy w tym roku „Rajd za złotówkę”. Pod tym hasłem na turystyczne szlaki będzie można wyruszyć aż 13 razy – zapewnia Grzegorz Lubecki.

Jak mówi Grzegorz Lubecki, w tegorocznych imprezach, które zorganizuje lub pomoże zorganizować OFS, weźmie udział około pięć tysięcy osób.

Kontakt telefoniczny ze stowarzyszeniem OFS: Grzegorz Tomaszczyk – 601-915-867, Jacek Gąsiorowski – 692-452-213, Grzegorz Lubecki: 604-814-905. Siedziba OFS mieści się w budynku Czechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Traugutta 1.

Jan Picheta

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.