czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2016
  • 22 września 2016
  • wyświetleń: 4887

Darmowe przejazdy PKM: 22 września zostaw samochód w domu!

Za nami:

W czwartek 22 września, po raz kolejny będziemy obchodzić "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji autobusami czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli podróżować bez biletu.

PKM Czechowice-Dziedzice, autobus
Autobus PKM Czechowice-Dziedzice · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


Dzień bez samochodu to kulminacyjny punkt "Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu", którego idea została zainicjowana w 1998 roku przez Komisję Europejską.

Kampania skupia się głównie na trzech zadaniach: zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu, takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa, zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości życia, pokazaniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom.

W ramach "Europejskiego dnia bez samochodu", w czwartek 22 września, pasażerowie czechowickiego PKM będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów. Dotyczy to oczywiście osób, które zrezygnują z tego dnia z jazdy własnym samochodem, a więc współwłaścicieli i właścicieli samochodów, legitymujących się dowodem rejestracyjnym tego pojazdu oraz dokumentem ze zdjęciem, pozwalającym potwierdzić tożsamość.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z inicjatywy i pozostawienia samochodu w garażu lub na parkingu.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.