Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2016
  • wyświetleń: 3201

Placówki oświatowe w gminie Bestwina po wakacyjnych remontach

Tradycyjnie, okres wakacyjny sprzyjał realizacji remontów w placówkach oświatowych. W tym roku prace wykonano w szkole w Bestwinie i Janowicach oraz w przedszkolu w Kaniowie. Wyremontowano także budynek przy ul. Janowickiej 100.

Placówki oświatowe w gminie Bestwina po wakacyjnych remontach · fot. UG Bestwina


W wyniku remontu szkoła w Janowicach zyskała dodatkowe pomieszczenie biurowe. Przeprowadzono tam także naprawę i uszczelnienie dachu oraz pomalowano salę gimnastyczną i korytarze. W budynku szkoły w Bestwinie wykonana została częściowa wymiana i remont pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi i orynnowaniem.

Z kolei w przedszkolu w Kaniowie zaadaptowano pomieszczenia na nową salę. Służy ona wszystkim chętnym dzieciom z terenu gminy. Wymienione zostały okna oraz podłoga, a także kompleksowo sanitariaty. Dodatkowo rozbudowano kotłownie o dwa nowe wydajne piece dla zapewnienia odpowiedniego ogrzewania nowych pomieszczeń. W ramach prac wyremontowano również budynek przy ul. Janowickiej 100, co pozwoliło na przygotowanie go do zapewnienia większej ilości miejsc dla dzieci przedszkolnych. Łączny koszt wykonanych robót wyniósł ok. 250.000 zł.

Obecnie trwa proces przygotowywania dokumentacji projektowej termomodernizacji budynku przedszkola w Bestwinie. Złożony także został wniosek wraz z kompletną dokumentacją na dofinansowanie termomodernizacji szkoły w Bestwince. Realizacja tego zadania rozpocznie się w 2017 roku.

BM / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.