czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2016
  • wyświetleń: 1529

Dzisiaj Kolejami Śląskimi pojedziesz bezpłatnie!

Za nami:

Koleje Śląskie kolejny raz zachęcają do bezpłatnego podróżowania pociągami. 22 września, czyli w Europejski Dzień bez Samochodu, wystarczy konduktorowi okazać dowód rejestracyjny oraz dokument ze zdjęciem, by nie musieć kupować biletu.

pociąg, koleje śląskie
Dzisiaj Kolejami Śląskimi pojedziesz bezpłatnie! · fot. pless.pl


Z tegorocznej promocji Kolei Śląskich będzie można skorzystać we wszystkich pociągach na prawie wszystkich liniach - wyjątek stanowi jedynie przygraniczny odcinek Chałupki - Bohumin. Na wszystkich pozostałych trasach, przez cały dzień, będzie można podróżować bezpłatnie za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego wydanego na swoje nazwisko lub jako współwłaściciela oraz dokumentu ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość.

Europejski Dzień bez Samochodu to coroczna kampania ekologiczna, której celem jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany przyzwyczajeń związanych z podróżowaniem i wybrania alternatywnych środków transportu, takich jak jazda na rowerze, chodzenie pieszo, czy korzystanie z komunikacji miejskiej - zdecydowanie bardziej ekologicznych, zdrowszych i bezpieczniejszych, niż jazda samochodem.

Koleje Śląskie już drugi raz zapraszają do świętowania Dnia bez Samochodu. W zeszłym roku z propozycji przewoźnika skorzystało 845 osób, które tylko tego jednego dnia łącznie przejechały ponad 43 tys. km. Najwięcej osób skorzystało z propozycji Kolei Śląskich na trasie Gliwice - Katowice, Racibórz - Katowice oraz Bielsko Biała - Katowice, a średnia odległość przejazdu wyniosła ok. 51 km.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.