czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2016
  • wyświetleń: 2391

Pożar w Janowicach, strażacy apelują o przeglądy kominów

Pożar sadzy w kominie i nieszczelny przewód kominowy, to kolejne interwencje strażaków w związku z sezonem grzewczym, których można by uniknąć gdyby dokonywano okresowych przeglądów przewodów kominowych.

Reklama

W poniedziałek po godzinie 17.00 strażacy gasili pożar sadzy w kominie w jednym z budynków mieszkalnych w Janowicach. Działania zastępu OSP polegały na zasypaniu komina piaskiem, a następnie wyczyszczeniu wyciorem kominowym. Z kolei dzisiaj rano strażacy zostali zadysponowani do zadymienia w budynku mieszkalnym w Iłownicy. Zadymienie w budynku wynikało z nieszczelnego, pękniętego komina. Pomieszczenia sprawdzono, przewietrzono oraz zalecono kontrolę przewodu kominowego przez kominiarza.

Straż pożarna przypomina, że przed włączeniem centralnego ogrzewania powinno zadbać się o przegląd oraz wyczyszczenie przewodów kominowych i wentylacyjnych przez wykwalifikowanego kominiarza. Po poprzednich sezonach grzewczych w przewodach kominowych mogą pojawić się uszkodzenia i pęknięcia, osadza się również sadza i inne zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do pożaru sadzy, a tym samym uszkodzenia struktury budowlanej komina.

aka / czecho.pl
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.