czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2016
  • wyświetleń: 3324

W sobotę otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej

Za nami:

W sobotę 15 października przy Szkole Podstawowej nr 28 w Bielsku-Białej odbędzie się II Hałcnowski Piknik Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W trakcie imprezy zostanie otwarte Miasteczko Ruchu Drogowego.

Reklama

Miasteczko Ruchu Drogowego · fot. Hałcnowski Piknik BRD


Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00. Obok uroczystego otwarcia Miasteczka Ruchu Drogowego zaplanowano m.in. zabawy i atrakcje dla dzieci i dorosłych, wystawę sprzętu policyjnego, symulator zderzeń. Swoje stanowiska wystawią strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz strażnicy miejscy. Piknik zakończy się o godzinie 17.00.

Pierwsze, i jak dotąd jedyne Miasteczko Ruchu Drogowego, funkcjonuje od wielu lat na bielskich Błoniach. Jest chętnie odwiedzane przez rodziców z dziećmi, dla których ogromną frajdą jest możliwość jazdy po "prawdziwych" ulicach. Także hałcnowskie miasteczko wyposażone będzie w profesjonalne oznakowanie poziome i pionowe, a uczestnicy ruchu napotkają takie elementy infrastruktury drogowej, jak przejazd kolejowy, czy rondo. Miasteczko będzie ogólnodostępne dla wszystkich chętnych. Koszt wykonania miasteczka wyniósł 75 tysięcy złotych z budżetu Gminy Bielsko-Biała, a pozostałe koszty ponieśli sponsorzy.

Miasteczko Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej nr 28 w Bielsku-Białej powstało ze środków Budżetu Obywatelskiego 2016. Autorem projektu miasteczka oraz wnioskodawcą projektu budżetu obywatelskiego jest radny Bronisław Szafarczyk.

piknik brd

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.