czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2016
  • wyświetleń: 1596

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy

Wystartowała rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W tym roku potrzeba ich aż 13.700. To rekordowa liczba - największa od 15 lat trwania tych programów. Także w naszym regionie można zostać wolontariuszem.

Reklama

W ubiegłym roku Paczka połączyła ponad milion Polaków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca SuperW - wolontariuszy, wspomagających samą Paczkę, jak i Akademię. Ich rola jest kluczowa. Wolontariusze Akademii pracują z dziećmi, które borykają się z problemami w szkole. Spotykają się z nimi regularnie w systemie 1 na 1. Ich misją jest zmotywowanie swoich podopiecznych i dodanie im wiary w siebie.

SuperW, czyli Super Wolontariusz jest członkiem drużyny wolontariuszy, ma wpływ na jej kształt i zasięg działania. Podczas trwania programów SuperW rozwija się, zdobywa cenne umiejętności i ma wpływ społeczno- biznesowy. SuperW zmienia życie najbardziej potrzebujących, łącząc ich z Darczyńcami, którzy przygotują dla nich mądrą, dedykowaną pomoc.

- Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych - podkreśla ks. Stryczek. - To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy - dodaje.

Kandydaci mogą zgłaszać się przez stronę www.superw.pl. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości


Szlachetna Paczka od 15 lat łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą ich wesprzeć. Tylko rok temu pomoc otrzymało blisko 21 tys. rodzin, a wartość pomocy przekazanej sięgnęła 54 mln złotych. Akademia Przyszłości jest jej siostrzanym projektem i od 14 lat zajmuje się pomocą dzieciom, które mają problemy w szkole i często pochodzą z niezamożnych rodzin.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.