czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2016
  • 31 października 2016
  • wyświetleń: 13002

Powstanie nowy most łączący Czechowice-Dziedzice z Pszczyną?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

W ostatnich tygodniach coraz częściej pojawia się temat budowy nowego mostu na Wiśle, który połączyłby gminy Czechowice-Dziedzice i Pszczyna. Obiekt miałby powstać na wysokości lądowiska i sołectwa Rudołtowice.

Reklama

Kładka, most, Rudołtowice, Czechowice, Silesia
Powstanie nowy most łączący Czechowice-Dziedzice z Pszczyną? · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Oficjalne informacje na ten temat nigdzie się nie pojawiły i rozmów między gminami nie było, ale o inwestycji sporo mówili w minionych dniach samorządowcy z gminy Pszczyna. Za budową mostu mają być przede wszystkim przedsiębiorcy z Czechowic-Dziedzic i Kaniowa, którzy dziś, chcąc dojechać na DK-1, muszą korzystać na przykład z ulicy Węglowej. Most i droga przez Rudołtowice miałyby przede wszystkim ułatwić wyjazd z naszego miasta w kierunku Katowic.

Na chwilę obecną żadna z rzekomo zainteresowanych stron nie wystąpiła z oficjalnym stanowiskiem w tej sprawie. Natomiast jeśli wsłuchać się w głos sąsiadów zza Wisły, to pomysł nie został przyjęty z aprobatą. W Pszczynie pojawiły się głosy sprzeciwu, argumentowane głównie zwiększonym ruchem przez spokojne dotychczas sołectwa.

Z jednej strony z pewnością takie rozwiązanie ułatwiłoby komunikację i transport pomiędzy sąsiednimi gminami. Z drugiej można przypuszczać, że z drogi i mostu korzystałyby nie tylko czechowickie firmy, ale również te, które jadąc od strony Bielska-Białej chciałyby dotrzeć do Oświęcimia lub planowanej drogi ekspresowej S1. Tym samym mógłby się zwiększyć ruch w centrum naszego miasta.

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czekamy na Wasze głosy w poniższej ankiecie oraz komentarze pod artykułem.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj