czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2016
  • 24 listopada 2016
  • wyświetleń: 14936

Zdegradowany teren przy Kopalnioku. Jest nadzieja dla tego miejsca

- Kto jest winien takiej dewastacji Kopalnioka? - pyta jeden z naszych czytelników, który interesuje się losem zaniedbanego terenu wokół akwenu. Burmistrz Czechowic-Dziedzic zapewnia, że trwają już prace nad projektowaniem zagospodarowania fragmentu działki, w której posiadaniu jest gmina.

Kopalniok · fot. czytelnik


Gmina Czechowice-Dziedzice jest właścicielem niewielkiego tylko terenu nad stawem Kopalniok. Znajduje się tam przystań kajakowa, z której korzystają kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice. W posiadanie tego terenu gmina weszła niedawno.

- Gotowa jest koncepcja modernizacji przystani, a obecnie trwają już prace nad projektowaniem tego zadania. Pozostałe tereny nad stawem Kopalniok są własnością prywatną i gmina nie ma wpływu na sposób w jaki zostaną zagospodarowane oraz na czas, w którym to nastąpi. Tereny te zostały przejęte przez prywatnego właściciela jeszcze za czasów poprzedniego burmistrza - informuje Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.