czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2006
  • wyświetleń: 1531

Pościg za skradzionym samochodem

30 marca czechowiccy policjanci udaremnili kradzież dwóch pojazdów z parkingu stacji benzynowej, usytuowanego przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z ulicą Węglową. W trakcie pościgu zatrzymano jednego ze sprawców – Andrzeja Z. 21-letniego mieszkańca Katowic.

Jak ustalili policjanci - sprawca wybrał się na gościnne występy w okolice Czechowic-Dziedzic wspólnie ze swoim 23-letnim bratem – Tomaszem Z. oraz ich kompanem – 20-letnim Mariuszem R. Wciąż trwają poszukiwania tej dwójki sprawców.

O godzinie 8.00 funkcjonariusze podjęli pościg za sprawcami kradzieży samochodu. Sprawcy uciekali skradzionym Renaultem Kangoo o wartości 30 tysięcy złotych wąskim ulicami Czechowic-Dziedzic i Zabrzega, w kierunku zapory.

Andrzej Z. pilotował swoich kompanów BMW należącym do jego dziadka. Kiedy włamywacze wjechali w ślepą ulicę prowadząca do zapory, policjanci dokonali zatrzymania kierowcy BMW. Pozostali dwaj sprawcy, obserwując przebieg zatrzymania, porzucili skradzionego Renaulta kilkaset metrów dalej i już pieszo rzucili się do desperackiej ucieczki w kierunku pobliskiego lasu.

Zatrzymany próbował wmówić policjantom, że po prostu się zgubił. W schowku BMW funkcjonariusze odnaleźli jego dokumenty oraz dowody osobiste pozostałej dwójki sprawców. Policjanci zapowiadają, że ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Ustalono także, że przed zatrzymaniem złodzieje zdążyli wybić szybę w samochodzie marki Ford Mondeo, z którego skradli saszetkę z lekami i aparatem do mierzenia poziomu insuliny. Swoim działaniem spowodowali straty w wysokości 5 tysięcy złotych. Nie zdążyli skraść tego pojazdu, bowiem w porę spłoszył ich właściciel.

31 marca decyzję o dalszym losie zatrzymanego podejmie Prokurator Rejonowy w Pszczynie. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Za aktualne przestępstwo – czyn z art. 279§1 kodeksu karnego, włamanie i kradzież cudzego mienia – którego sprawca ten dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

www.policja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.