czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4130

Bestwińskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji znów będzie GOK-iem

Od stycznia 2017 roku w obszarach kultury i sportu w gminie Bestwina nastąpią istotne zmiany organizacyjne. Z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, na bazie pracowników jednostki zostanie wyodrębniony Referat Sportu i Promocji podlegający pod Urząd Gminy i usytuowany w tylnej części budynku UG. Tym samym CKSiR powróci do nazwy "Gminny Ośrodek Kultury".

Reklama

CKSiR, GOK Bestwina
Bestwińskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji znów będzie GOK-iem · fot. Google Street View


Zmiany będą miały charakter przesunięć wewnętrznych, stąd nie wiążą się z tworzeniem nowych etatów. Pracownicy GOK-u przy ul. Krakowskiej 123 zajmą się kulturą w sensie ścisłym, przedsięwzięciami artystycznymi, działalnością wydawniczą, dorocznymi imprezami plenerowymi itd. Nowy referat pod swoje "skrzydła" weźmie kluby sportowe, wspomaganie kół i stowarzyszeń, organizację rozgrywek i turniejów, jak również całą infrastrukturę służącą wypoczynkowi i aktywności sportowej mieszkańców gminy, taką jak tereny rekreacyjne w sołectwach, hala sportowa w Kaniowie, Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych.

Rozdział kompetencji odbędzie się z korzyścią dla wszystkich - pracownik wyspecjalizowany w danej dziedzinie może wykonywać swoje obowiązki w sposób bardziej profesjonalny, tak jak ma to miejsce w każdym większym, sprawnie działającym przedsiębiorstwie lub korporacji.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowego - starego GOK-u. Placówka proponuje m.in. udział w zajęciach integracyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, spotkania, wystawy i zajęcia dydaktyczne w Muzeum Regionalnym, lekcje gry na instrumentach, sekcję modelarską, gimnastykę rehabilitacyjną. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.kultura.bestwina.pl.

BM / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.