czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2016
  • wyświetleń: 3739

W Czechowicach-Dziedzicach rusza program "Koperta życia"

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach realizuje program "Koperta życia". Założeniem programu jest szybkie udzielenie pomocy osobom wieku powyżej 60. roku życia w przypadku konieczności wezwania ratowników medycznych, w warunkach bezpośredniego zagrożenia życia lub w trakcie wizyty lekarskiej w domu.

Reklama

"Koperta życia”
W Czechowicach-Dziedzicach rusza program "Koperta życia" · fot. www.kopertazycia.pl


"Koperta życia" to pakiet składający się z karty informacyjnej, koperty i naklejki na lodówkę. Karta informacyjna jest źródłem informacji dla ratowników medycznych lub innych służb ratowniczych. Zawiera ona informacje o stanie zdrowia osoby, przyjmowanych lekach oraz kontakt do najbliższych. Koperta wraz z wypełnioną kartą ma być przechowywana w lodówce, na drzwiach której w widocznym miejscu należy umieścić naklejkę o udziale w programie "Koperta życia". Karta informacyjna powinna być aktualizowana nie rzadziej niż raz w roku oraz zaraz po zmianie leków czy rozpoznaniu innych schorzeń.

W celu przystąpienia do programu należy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ulicy Kolejowej 37 w godzinach urzędowania tj. poniedziałek, wtorek i środa 7.00-15.00; czwartek 7.00-17.00 lub piątek 7.00-13.00.

magnes koperta życia
Magnes na lodówkę informujący o udziale w programie "Koperta życia" · fot. www.kopertazycia.pl


Pakiet będzie wydawany po okazaniu dowodu osobistego, podpisaniu odbioru karty i regulaminu programu. Osoby samotne, które mają trudności w poruszaniu się, mogą zgłosić chęć przystąpienia do programu i nabycia pakietu "Koperta życia" telefonicznie pod numerem (32) 215-44-09, (32) 215-23-88 lub (32) 215-50-98. W tym przypadku pakiet zostanie dostarczony przez pracownika socjalnego. Osoby udzielające informacji na temat programu oraz wydające kartę to Małgorzata Brunowska, Katarzyna Krzyścin.

Osoby, które nie ukończyły 60. roku życia mogą indywidualnie zakupić proponowany pakiet na stronie www.kopertazycia.pl wypełnić i umieścić na lodówce.

"Koperta życia”

BM / czecho.pl

źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.