czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1546

Ostrzeżenie meteorologiczne dla mieszkańców woj. ślaskiego

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Krakowie wydało ostrzeżenie dla mieszkańców województwa śląskiego. Po popołudniowych odpadach deszczu ma przyjść spadek temperatury, powodując zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Reklama

- Występujące na obszarze województwa opady deszczu, po godzinie 13.00, od północy województwa, będą przechodziły w opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a następnie zanikać. Jednocześnie, od północy województwa, następować będzie spadek temperatury powietrza poniżej 0°C, powodując zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura powietrza obniży się do około -2°C, przy gruncie do -3°C. W nocy nastąpi dalszy spadek temperatury, temperatura minimalna wyniesie od -8°C do -6°C, w rejonach podgórskich lokalnie do -14°C. Temperatura maksymalna jutro w dzień około 0°C, w rejonach podgórskich około -3°C - wyjaśnia Iwona Lelątko, dyżurny synoptyk IMGW.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.