czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2016
  • 15 grudnia 2016
  • wyświetleń: 11068

Pijany kierowca zatrzymany dwa razy jednego dnia

Dwukrotnie w ciągu jednego dnia, w odstępie zaledwie 2 godzin, ten sam patrol z bielskiej drogówki zatrzymywał tego samego, coraz bardziej pijanego kierowcę. 43-latek kierujący volvo, za pierwszym razem miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za drugim razem badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad 2 promili alkoholu.

Reklama

W sobotę tuż po godzinie 7.00 w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Waryńskiego, patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Volvo, który jechał zygzakiem i odbijał się od krawężników. Samochodem tym kierował 43-letni katowiczanin. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie ponad promil alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Dodatkowo w czasie kontroli okazało się, że jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci przekazali samochód trzeźwemu mężczyźnie - znajomemu sprawcy, którego sam wskazał.

Jakież było zdziwienie stróżów prawa, gdy zaledwie 2 godziny później, na czechowickiej ulicy Lipowskiej zauważyli znajome Volvo, za kierownicą którego podróżował dobrze im już znany 43-latek. Tym razem mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego samochód został odholowany na parking strzeżony. Zatrzymanemu, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi teraz do 2 lat za kratami i wysoka kara grzywny.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.