czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2016
  • 1 stycznia 2017
  • wyświetleń: 6314

Łukasz Piszczek chce otworzyć piłkarską szkółkę w Goczałkowicach

Reprezentant Polski w piłce nożnej chce otworzyć szkółkę piłkarską w Goczałkowicach-Zdroju. W środę wziął udział w sesji Rady Gminy w swojej rodzinnej miejscowości, gdzie przekonywał do swoich planów samorządowców.

Reklama

Łukasz Piszczek w szkółce Borussi Dortmund w Goczałkowicach-Zdroju - 03.07.2016
Łukasz Piszczek w szkółce Borussi Dortmund w Goczałkowicach-Zdroju - 03.07.2016 · fot. pless.pl


Łukasz Piszczek, piłkarz Borussii Dortmund od pewnego czasu nosi się z zamiarem zainwestowania w swojej rodzinnej miejscowości, w teren, na którym jako kilkuletni chłopiec stawiał pierwsze kroki i zdobywał pierwsze umiejętności sportowe. Do realizacji tego wielkiego społecznego projektu planuje powołać fundację swojego imienia. Celem fundacji byłoby m.in. wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz rozwój i promocja sportu wśród dzieci i młodzieży.

- Chciałbym stworzyć w naszej miejscowości szkółkę piłkarską, żeby dzieci z naszej gminy, czy gmin sąsiadujących miały możliwość spełnienia swoich marzeń tu na miejscu, żeby nie musiały nigdzie wyjeżdżać, tak jak ja musiałem wyjechać do Zabrza - mówił Łukasz Piszczek na sesji Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój.

Łukasz Piszczek w szkółce Borussi Dortmund w Goczałkowicach-Zdroju - 03.07.2016
Łukasz Piszczek w szkółce Borussi Dortmund w Goczałkowicach-Zdroju - 03.07.2016 · fot. pless.pl


Plany zakładają, że na początku w akademii będą szkolone dzieci z roczników U-8 do U-11. Sukcesywnie dochodzić będą nowe roczniki, co pozwoli stworzyć stopniowo cała strukturę tj. silną akademię piłkarską.

- Do realizacji tychże celów nasz czołowy zawodnik w Bundeslidze pragnie wykorzystać swoje doświadczenia i doświadczenia trenerów, m.in. Michała Zioło, który od 2013 roku jest trenerem w BVB Evonik Fussballschule i bierze udział w wyjazdowych obozach dla dzieci, organizowanych przez Borussię. Latem tego roku Michał Zioło gościł także na obozie w Goczałkowicach-Zdroju. Właśnie tutaj, na boiskach przy ul. Uzdrowiskowej pod jego kierunkiem przez kilka dni trenowali najmłodsi adepci futbolu - wyjaśnia Maria Ożarowska, sekretarz gminy.

Do powstania akademii jest niezbędna baza sportowa, którą Łukasz Piszczek chciałby zbudować. Projekt zakłada gruntowną przebudowę dotychczasowych obiektów tj. budowę boiska hybrydowego, ze sztuczną trawą oraz pełnowymiarowego, nowych trybun, budynku i ogrodzenia. Wstępnie koszty oszacowano na kwotę około 6 milionów złotych.

- Władze gminy z pełna aprobata odnoszą się do tych zamierzeń, choć mają świadomość, że dla tej lokalizacji są szczególne uwarunkowania z uwagi na strefę ochrony uzdrowiskowej - komentuje propozycję piłkarza Maria Ożarowska.

aka / czecho.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.