czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 stycznia 2017
  • wyświetleń: 1519

Świeży lód jest niestabilny! WOPR apeluje, aby nie wchodzić na akweny

Ujemne temperatury powodują zamarzanie akwenów wodnych. Powstająca świeża pokrywa lodowa stwarza zagrożenie z powodu swojej nietrwałości i niestabilności.

Reklama

- Gorąco apelujemy o powstrzymanie się od wchodzenia na powierzchnię świeżo zamarzniętych akwenów - apelują ratownicy WOPR. Pokrywa lodowa będzie przy strefie brzegowej sprawiała wrażenie stałej i grubej, natomiast w odległości już paru metrów od brzegu jej trwałość będzie drastycznie maleć!

Aby lód wytrzymał ciężar dorosłej osoby jego pokrywa musi mieć grubość przynajmniej 7 cm. Do jego grubości nie wolno wliczać tak zwanego lodu mętnego, lodu pośniegowego, czyli świeżej warstwy na wierzchu a więc takiej, jaka wytworzy się najprawdopodobniej w najbliższych dniach. Grubość min. 7 cm lód może osiągnąć dopiero po wielu dniach z rzędu, w których temperatura również za dnia utrzymuje się poniżej - 10 st. C.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.