Wiadomości

  • 14 kwietnia 2006
  • wyświetleń: 746

Bezpieczne świąta...

Bezpieczne świąta...


Święta Wielkanocne to czas podróży, wyjazdów. Pośpiech, roztargnienie to z kolei świetna okazja dla przestępców, którzy chętnie zainteresują się pustym i nie zabezpieczonym domem. Gorączka zakupów, tłok w sklepach to również świetna okazja dla złodzieja. Przed takimi właśnie sytuacjami przestrzega Policja, a jak się ustrzec...

Warto poinformować sąsiadów, że wyjeżdżamy, aby zwrócili czasem uwagę na dom czy mieszkanie. Można poprosić o to, aby od czasu do czasu zapalili światło i wyjęli korespondencję ze skrzynki. Bardzo cennych rzeczy nie powinniśmy zostawiać w domu, czasem warto je zdeponować w bankowych skrytkach.

Będąc na zakupach warto unikać tzw. sztucznego tłoku. Policjanci doradzają chowanie pieniędzy w kilku miejscach, szczególnie jeśli mamy przy sobie większą ilość gotówki. Warto również płacić w miarę odliczoną gotówką nie pokazując ostentacyjnie okazałości naszego portfela. Nie zaszkodzi też zachować czujność i zwracać uwagę na osoby znajdujące się blisko nas.

A.O. / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.