czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2017
  • wyświetleń: 3269

Dwoje mieszkańców Bestwiny zatruło się czadem

W Bestwinie w środowe popołudnie dwie osoby zatruły się czadem. 82-latka i 52-letni mężczyzna trafili do szpitala.

W środę przed godziną 14.00, dwa zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pomiaru czadu w budynku jednorodzinnym przy ulicy Szkolnej w Bestwinie.

Po dokonaniu pomiarów okazało się, że stężenia tlenku węgla przekracza dwukrotnie dopuszczalną wartość. Przyczyną emisji tlenku węgla był niedrożny komin spalinowy w piecu kaflowym. Działania zastępów polegały na wygaszeniu pieca i przewietrzeniu mieszkania.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez przybyciem straży na obserwację do szpitala, była to 82-letnia kobieta, a także 52-letni mężczyzna.

- Pamiętaj. aby dokonywać okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych oraz ich czyszczenia. Gdy używasz węgla i drewna należy to robić nie rzadziej niż raz na 3 miesiące. Gdy używasz gazu ziemnego czy oleju opałowego - nie rzadziej niż raz na pół roku. Zarządca budynku lub właściciel ma obowiązek m.in. przeglądu instalacji wentylacyjnej nie rzadziej niż raz w roku - apelują strażacy.

aka / czecho.pl
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.