Wiadomości

  • 20 stycznia 2017
  • wyświetleń: 5778

Jasełka w SP 2 - "Broda Heroda, czyli jak Bóg zło w dobro przemieniał"

W piątek, 13 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie odbyły się jasełka, które połączone były z obchodami Dnia Babci i Dziadka, dlatego na widowni zasiedli solenizanci, ale nie zabrakło również rodziców, bliskich oraz byłych absolwentów, którzy kolejny raz przybyli, by podziwiać zdolności artystyczne młodszych kolegów.

Jasełka w SP 2 w Ligocie - 01.2017 · fot. Alicja Krupa


Zaproszenie na wydarzenie przyjęli przedstawiciele Rady Miasta Czechowice-Dziedzice: zastępca przewodniczącego Krzysztof Bergel, radny Jerzy Bożek oraz emerytowani pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego powitania przez dyrektor Dorotę Nasutę, która korzystając z okazji złożyła również życzenia noworoczne zgromadzonym w sali.

Jasełka pt. "Broda Heroda" to biblijna opowieść o Bożym Narodzeniu, ale zabarwiona i urozmaicona elementami bajkowymi. Poza głównymi bohaterami, jakimi bez wątpienia są: Maria, Jezus i Józef, uczestnicy mogli przenieść się w okolice cichej stajenki, usytuowanej z dala od cywilizacji, gdzie śledzili losy ptasiej rodziny.

Jasełka w SP 2 w Ligocie - 01.2017
Jasełka w SP 2 w Ligocie - 01.2017 · fot. Alicja Krupa


Ptaki zbudowały gniazdo w stajence betlejemskiej, wkrótce pojawiły się w nim małe wróbelki. I tak oto stały się one świadkami wielkiego cudu narodzin, później pomagały Bożej Rodzinie. W tej roli świetnie spisały się najmłodsze dzieci, które wdzięcznie wcieliły się w role małych pisklaków.

Nie zabrakło również postaci Heroda, którego we śnie nawiedziły trzy diabły, pozbawiły go brody, by nie upodobnił się do Boga, a serce "zamknęły na klucz" . Także on zawędrował w okolice stajenki, jednak nie zastał w niej Jezusa. Odnalazł natomiast swoją brodę, co bardzo go uradowało.

Jasełka w SP 2 w Ligocie - 01.2017
Jasełka w SP 2 w Ligocie - 01.2017 · fot. Alicja Krupa


Połączenie tradycji z nowymi elementami sprawiło, że przedstawienie było wzruszające i zabawne. Historia narodzin Pana Jezusa opowiedziana w taki sposób znalazła szerokie grono odbiorców, zwłaszcza tych najmłodszych.

Tegoroczny występ został przygotowany przez: panią Alicję Krupę i pana Marka Poloka. O oprawę muzyczną zadbał pan Sławomir Błachut, o występy taneczne - w rytmach góralskich - zadbały panie Marzena Lasek oraz Anna Wrona. Elementy dekoracji została zaprojektowane przez panią Magdalenę Dzikowską.

Jasełka w SP 2 w Ligocie - 01.2017
Jasełka w SP 2 w Ligocie - 01.2017 · fot. Alicja Krupa

Marzena Kocoń

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.