czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2017
  • wyświetleń: 4294

Erwin Woźniak odznaczony Złotą Odznaką "Za opiekę nad zabytkami"

Wyjątkowo uroczystą oprawę miał początek Sesji Rady Miejskiej, odbywającej się we wtorek 24 stycznia w Czechowicach-Dziedzicach. Z rąk Burmistrza Mariana Błachuta, Złotą Odznakę "Za opiekę nad zabytkami", odebrał Erwin Woźniak.

Erwin Woźniak odznaczony Złotą Odznaką "Za opiekę nad zabytkami" - 24.01.2017 · fot. czecho.pl


Odznakę "Za opiekę nad zabytkami" przyznaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej Złota, najwyższa ranga, nadawana jest jako zaszczytne wyróżnienie, osobom szczególnie zasłużonym w wieloletniej, społecznej opiece nad dobrami kultury lub w działalności konserwatorskiej. Do grona takich osób na pewno należy Erwin Woźniak, wielki pasjonat i badacz lokalnej historii, wieloletni kustosz naszej Izby Regionalnej, były Prezes Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic.

Gratulując Erwinowi Woźniakowi, Burmistrz Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny podkreślali fakt, że w gronie odznaczonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zalazł się mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, który w nieoceniony sposób przyczynił się do odkrywania i pielęgnowania pięknej historii naszego miasta oraz zachowania jej dla przyszłych pokoleń. Dziękowali za ten trud w imieniu władz samorządowych oraz całej społeczności Czechowic-Dziedzic.

Gratulacje i podziękowania na ręce Erwina Woźniaka składali również jego koledzy z Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. Sam odznaczony podkreślał, że Odznaka stanowi uhonorowanie dla pracy wszystkich jego współpracowników.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.