czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2017
  • wyświetleń: 5113

[ZDJĘCIA] Kolędowanie na osiedlu Renardowice

80 mieszkańców uczestniczyło we wspólnym kolędowaniu, zorganizowanym przez Zarząd Osiedla "Renardowice", przy choince stojącej na terenie Parku.

Kolędowanie przy choince na osiedlu "Renardowice" - 01.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Z mieszkańcami kolędowali: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, jego zastępca Paweł Mrowiec oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Śpiewanie kolęd pod choinką dla mieszkańców Osiedla "Renardowie" zostało zorganizowane już po raz szósty.

Dla uczestników Zarząd Osiedla przygotował śpiewniki, a Dworek Eureka ciepłe napoje, pyszny żurek i ciastka. Rozstawione były ponadto specjalne namioty, które chroniły uczestników przed zimnym wiatrem oraz padającym śniegiem. O oprawę muzyczną zadbali Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny, który grał na gitarze oraz Julianna Markiel, która grała na tzw. heligonce. Spotkanie trwało ponad dwie godziny.

- Celem spotkania była integracja lokalnego środowiska. Mieszkańcy, którzy mają niewiele okazji by się spotkać i porozmawiać, podczas spotkania mogli lepiej poznać swoich sąsiadów i innych mieszkańców osiedla oraz miło, wesoło i ciepło spędzić z nimi czas - mówi organizator kolędowania, radny Kazimierz Urbański - Ważnym aspektem był również powrót do dawnej tradycji wspólnego kolędowania i wpisanie ważnego wydarzenia w kalendarz osiedlowych imprez.

Organizacja spotkania była ponadto sposobem na wykorzystanie potencjału osiedlowego parku, który daje duże możliwości organizacji spotkań dla mieszkańców.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.