Wiadomości

  • 4 lutego 2017
  • 7 marca 2017
  • wyświetleń: 13646

[WIDEO] Spotkanie z byłym prezydentem RP Lechem Wałęsą

Były Prezydent RP, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność", laureat Pokojowej Nagrody Nobla gościł w poniedziałek w Bielsku-Białej. Dyskusję z Prezydentem prowadziła w Sali Redutowej Grażyna Staniszewska, była opozycjonistką, parlamentarzystka i europarlamentarzystką.

Loading...


Zaproszenia na spotkanie z Lechem Wałęsą rozeszły się jak świeże bułeczki. Na spotkaniu z prezydentem w reprezentatywnej Sali Redutowej kamienicy Pod Orłem pojawiło się blisko 500 osób.

- Mój objazd kraju jest po to, żeby rozmawiać. Rozliczyć się z przeszłością - też, ale przede wszystkim by nie popsuć przyszłości. Tak jak dawniej wierzyłem, że wspólnymi siłami osiągniemy wolność, tak teraz wierzę w to młode pokolenie, że jest ono w stanie dla Polski, Europy a nawet Świata zaproponować nowe rozwiązania. Mamy olbrzymie doświadczenia w szukaniu rozwiązań. Choćby walka z komunizmem. Nikt nam nie dawał żadnych szans, że się to uda. Pokazaliśmy, że Polak potrafi, zaskoczyliśmy wszystkich - mówił Lech Wałęsa na wstępie swojego wystąpienia.Program spotkania z Lechem Wałęsą był oparte na pytaniach zadawanych z sali i odpowiedziach byłego Prezydenta RP. Po około godzinnym spotkaniu każdy mógł zrobić sobie z byłym prezydentem zdjęcie bądź otrzymać pamiątkowy autograf.

Wizyta Lecha Wałęsy w Bielsku-Białej była kolejnym spotkaniem z cyklu "Porozmawiajmy o Polsce", w ramach którego założyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność" rozmawia z zaproszonymi gośćmi o przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości naszego kraju.

We wtorek w auli Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja były Prezydent będzie honorowym gościem bielskich "DeBBat Oksfordzkich", które są organizowane przez bielską młodzież.

Spotkanie Lecha Wałęsy w Bielsku-Białej - 06.03.2017 · fot. bielsko.info

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.