Wiadomości

  • 25 lutego 2017
  • 26 lutego 2017
  • wyświetleń: 9443

[ZDJĘCIA] Gemini Park Tychy - nowy kierunek zakupów czechowiczan?

W Tychach, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 1, powstaje centrum handlowe Gemini Park Tychy. Otwarcie zaplanowano jeszcze w tym roku. Czy mieszkańcy Czechowic-Dziedzic będą tam jeździć na zakupy?

Budowa Gemini Park Tychy z lotu ptaka - 15.02.2017 · fot. tychy.info


Gemini Park Tychy ma być nowoczesnym, wielkopowierzchniowym obiektem handlowym liczącym około 36 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej i parkingiem na ponad tysiąc pojazdów. W obiekcie będzie 130 lokali przeznaczonych dla popularnych marek, jak i lokalnych przedsiębiorców.

Nowe centrum handlowe zlokalizowane jest w sąsiedztwie drogi krajowej nr 1, tuż obok hipermarketu Tesco i marketu budowlanego OBI. Otwarcie zaplanowano na przełomie III i IV kwartału tego roku.

Wizualizacje Gemini Park Tychy · fot. Gemini Park Tychy


Lokalizacja Gemini Park Tychy

Nowy kierunek zakupów czechowiczan?Czy ta lokalizacja skłoni czechowiczan do zakupów w tym miejscu? Z praktycznego punktu wydaje się, że nie. Po pierwsze odległość z Czechowic-Dziedzic do tyskiego Gemini jest dwa razy większa niż do bliźniaczego, bielskiego centrum. Po drugie, w Bielsku są jeszcze bliżej położone porównywalne centra handlowe jak Sarni Stok czy Sfera. Do tego dochodzi jeszcze nasza Stara Kablownia. Niemniej z Gemini Park Tychy mogą korzystać czechowiczanie, którzy często jeżdżą w kierunku Katowic. Jak to będzie w praktyce, czas pokaże.

gemini, mapa
Trasa z Czechowic-Dziedzic do Gemini Park Bielsko-Biała - 13 km, czas dojazdu (sobota, południe) - około 18 minut · fot. Google Maps


gemini, mapa
Trasa z Czechowic-Dziedzic do Gemini Park Tychy - 27 km, czas dojazdu (sobota, południe) - około 22 minut · fot. Google Maps

mot, BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.