czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2006
  • wyświetleń: 969

Poezje ks. Jana Twardowskiego w wykonaniu Anny S

Poezje  ks.  Jana Twardowskiego w wykonaniu Anny S


Gratka dla miłośników poezji ks. Jana Twardowskiego. 4 czerwca w sali MDK-u poezję zaprezentuje Anna Seniuk (na zdjęciu) i Kwartet smyczkowy „Opium”.

Poezja księdza Jana Twardowskiego jest przede wszystkim głęboko humanistyczna – to jest ten rodzaj poezji, która związana jest z Człowiekiem. Dotyka jego podstawowych problemów a nade wszystko cudowności świata w jego najdrobniejszych przejawach. Dotyka tajemnicy piękna, tajemnicy zmysłowości, a nade wszystko tajemnicy istnienia.

To, co dla Twardowskiego znamienne to humor i prostota. Żartobliwe rozważania teologiczne, czułość i miłość dla niedoskonałego dzieła stworzenia znajduje w niej swoje wyrazy najprostsze, a zarazem nieodwołalne, konieczne, tak jak konieczna wydaje się nadzieja na urządzenie świata, w którym moglibyśmy czuć się u siebie, bezpieczni i pogodzeni ze sobą. „Gdyby święty Franciszek był współczesnym poetą, pisałby tak jak Jan Twardowski” – napisała poetka Anna Kamieńska.

Początek o godz. 16.00. Bilety są do nabycia w sekretariacie MDK w cenie 15 i 20 zł. I tu ważna informacja, przewidziano również bezpłatne wejściówki dla osób bezrobotnych. Wejściówki te będą wydawane w sekretariacie za okazaniem zaświadczenia z Urzędu Pracy.

ups / czecho.pl; MDK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.