Wiadomości

  • 5 marca 2017
  • 11 marca 2017
  • wyświetleń: 10107

Czechowiczanin napisał powieść. Zbiera pieniądze na wydanie książki

26-letni nauczyciel języka polskiego z Czechowic-Dziedzic napisał powieść pt. "Nie Próbuj". Mateusz Wróbel zbiera teraz środki na wydanie książki.Młody autor swój pierwszy wiersz napisał w wieku kilkunastu lat. Niedługo potem skomponował pierwszą książkę poetycką "Mrok", później dużo dojrzalszą i zupełnie świadomą już "Ekshumację" i w trakcie studiów "Reerekcję" wydaną przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. Mateusz Wróbel jest współtwórcą grupy poetyckiej "Horyzont".

W swoim artystycznym CV pisarz z Czechowic-Dziedzic ma także pozycje wydane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Czechowicach-Dziedzicach, publikacje utworów poetyckich w czasopismach literackich takich, jak np. w "Literacjach", zdobyte nagrody w konkursach poetyckich np. laureat nagrody "Złotej Lipy" w Bielsku-Białej.

książka,
Mateusz Wróbel · fot. materiały prasowe


Autor otrzymał propozycję wydania debiutanckiej powieści przez coraz bardziej liczące się na rynku książkowym gdyńskie wydawnictwo NOVAE RES, które zgodziło się na wydanie powieści poprzez tzw. współfinansowanie.

- Polega to na podzieleniu wydatków związanych z wydaniem, dystrybucją (Matras, Empik) i promocją książki między autora i wydawcę. Nie wynika to oczywiście z niskiej wartości literackiej książki, ale z trudnej sytuacji ekonomicznej na rynku wydawniczym, gdzie wydawca musi przede wszystkim dbać o swoje dobro finansowe i zabezpieczyć się przed ew. stratami, "niewypałem" swojego odkrycia, jakkolwiek NOVAE RES przybliża polskim czytelnikom niemałą rzeszę świetnie zapowiadającą się twórców świeżych o nowym spojrzeniu na świat i literaturę - wyjaśnia Mateusz Wróbel.

Pisarz z Czechowic-Dziedzic zbiera pieniądze na wydanie książki na portalu polakpotrafi.pl. Kwota, o którą wnioskuje, wynosi 6000 zł. Zachęcamy do wsparcia młodego autora nawet najmniejsza darowizną.

Portal czecho.pl objął patronat medialny nad wydawnictwem.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.