czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2017
  • 14 marca 2017
  • wyświetleń: 4949

Darmowe przeglądy wiosenne w ramach policyjnej akcji

Ponad 150 kierowców z Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic wzięło udział w akcji "Zrób darmowy przegląd wiosenny". Przeprowadzili ją policjanci z drogówki, wspólnie z diagnostami z bielskich i czechowickich stacji kontroli pojazdów. Kierowcy, którzy wybierali się w podróż lub przygotowywali do wiosennego sezonu na drogach, mogli bezpłatnie sprawdzić swój pojazd oraz skorzystać z porad diagnostów i policjantów, którzy wręczali kierowcom odblaski.

Reklama

W trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów, drogówka kontynuuje działania prowadzone wspólnie ze stacjami diagnostycznymi. W minioną sobotę w godzinach od 8.00 do 13.00, na stacjach diagnostycznych "Autotest" w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach oraz stacji "Rad-Net" w Bielsku-Białej, każdy mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz skorzystać z porad diagnostów i policjantów.

Kontroli podlegały: układ kierowniczy odpowiedzialny za utrzymywanie stałego kierunku jazdy lub jego zmianę, układ hamulcowy, którego zadaniem jest, by zgodnie z wolą kierującego doprowadzić do zmniejszenia prędkości lub zatrzymania pojazdu, oświetlenie pojazdu i ogumienie samochodu.

W akcji wzięło udział ponad 150 kierujących. Policjanci z drogówki apelowali do uczestników o bezpieczną jazdę. Udzielali kierowcom praktycznych porad i wręczali odblaski z jednoczesną prośbą, by w przypadku napotkania na drodze, słabo widocznego pieszego, zatrzymali się i wręczyli mu ratujący życie "odblask". Kierujący otrzymywali także drobne upominki w postaci akcesoriów samochodowych - ramek na tablice rejestracyjne oraz choinek zapachowych.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.