Wiadomości

  • 10 marca 2017
  • wyświetleń: 3525

SM pojechała na akcję ws. odpadów, a zastała nietrzeźwego kierowcę

W środę straż miejska została wezwana do mężczyzny rzekomo nielegalnie podrzucającego śmieci. Na miejscu odpadów nie dostrzeżono, ale za to zatrzymano kierowcę, który wcześniej spożywał alkohol.

Do zdarzenia doszło na ulicy Kopernika. Patrol SM udał się tutaj, gdy otrzymał informację, że podrzucane są tutaj odpady stałe. Na miejscu nie stwierdzono wyrzucania śmieci, ale zastano zaparkowany pojazd marki Seat.

W trakcie rozmowy z mężczyzną z samochodu wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Po zakończeniu interwencji osoba ta wsiadła do pojazdu na przednie siedzenie od strony kierowcy, a patrol odjechał na odległość około 30 metrów, mając cały czas pojazd w zasięgu wzroku.

Po kilku minutach pojazd oddalił się z miejsca postoju, jadąc w kierunku Pałacu Kotulińskich, gdzie został zatrzymany. Kierowca oświadczył, że wypił trzy piwa oraz że "ma pecha". W trakcie kontroli ustalono także, że nie posiada on prawa jazdy oraz ubezpieczenia OC pojazdu.

Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano sprawę.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.