Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2017
  • 13 marca 2017
  • wyświetleń: 5166

Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów

Za nami:

W związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych, 12 marca zostały wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do 10 czerwca.

Dworzec główny PKP, rozkład jazdy, kasa, bilet
Od niedzieli obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów · fot. BM / czecho.pl


Konieczność wprowadzenia aktualizacji jest podyktowana pracami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - czyli PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Najważniejszymi zmianami będą:
  • od 5 do 7 kwietnia oraz od 10 do 12 kwietnia w godzinach 9:15 - 19:10 ze względu na ograniczoną przepustowość szlaku pomiędzy Katowicami Ligotą a Tychami część pociągów będzie kursować w skróconej relacji lub z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Katowice - Tychy Lodowisko (bez postojów na stacjach pośrednich). Koleje Śląskie dołożą starań, by najbardziej popularne połączenia były obsługiwane pociągami.
  • od 12 marca do 25 kwietnia wszystkie pociągi linii S6 (Katowice - Wisła Głębce) będą kursować przez stację Chybie. Z tego względu zmianie ulegną godziny przejazdu pociągów w relacji do i z Wisły. W powyższym terminie wszystkie pociągi będą się zatrzymywać w stacji Chybie, z wyjątkiem 3 i 4 kwietnia. W kolejnym terminie prac - od 26 kwietnia do 10 czerwca - przez Chybie będą kursować tylko wybrane pociągi, pozostałe wrócą na planowane trasy.


Ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów można zapoznać się w Liniowym Rozkładzie Jazdy dostępnym na stronie internetowej spółki oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach).

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.