czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2017
  • 22 marca 2017
  • wyświetleń: 20968

Dzięki szybkiej reakcji przechodnia uratowano starszą kobietę

Przed godziną 12.00 u zbiegu ulic Węglowej i Kasprzaka w Czechowicach-Dziedzicach idąc chodnikiem zasłabła starsza kobieta. Pieszą udało się uratować dzięki świadkowi, który błyskawicznie udzielił pierwszej pomocy i wezwał pogotowie ratunkowe.

Reklama

Reanimacja, Węglowa
Ratownicy, którzy prędko przybyli na miejsce zdarzenia kontynuowali reanimację. · fot. sid / czecho.pl


O tym jak wiele znaczy znajomość zasad pierwszej pomocy mówi się bardzo wiele. Dziś ich znajomością i wzorową postawą wykazał się jeden z przechodniów. Gdy spacerował chodnikiem w północnej części naszego miasta dostrzegł kobietę, która nagle przewróciła się, a po chwil straciła przytomność.

Reanimacja, Węglowa
Kobieta została następnie przetransportowana do szpitala. · fot. sid / czecho.pl


Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna natychmiastowo zareagował. Najpierw wezwał służby ratownicze, po czym samodzielnie rozpoczął reanimację kobiety. Ratownicy, którzy prędko przybyli na miejsce zdarzenia kontynuowali resuscytację i kobietę po kilkudziesięciu minutach udało się wybudzić. Została następnie przetransportowana do szpitala.

aka, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.