Wiadomości

  • 20 marca 2017
  • wyświetleń: 5505

[WIDEO] Nieoficjalny rekord świata Magdaleny Solich w freedivingu

W sobotę na goczałkowickim basenie Magdalena Solich z Bestwiny ustanowiła nowy, nieoficjalny rekord świata w freedivingu, przepływając w monopłetwie (nieprawdopodobny do tej pory w konkurencji DYN kobiet) dystans - 254 metrów!

Loading...


Magdalena Solich to podwójna mistrzyni świata w swojej dyscyplinie. Nowy rekord ustanowiła w czasie treningu na 25-metrowym basenie. Tym samym (na razie jeszcze nieoficjalnie) pokonała dotychczasową rekordzistkę świata Natalię Molchanową o całe 17 metrów!

- Ciężka, żmudna praca, niesamowite samozaparcie, nieprawdopodobne wyrzeczenia oraz wola walki i zwyciężania, przynoszą oczekiwane efekty - mówił po treningu trener Ryszard Szwajcer.

Freediving to nurkowanie na wstrzymanym oddechu. Podczas zanurzenia nurek nie używa akwalungu,a le korzysta ze sprzętu takiego jak: maski/okulary, specjalne płetwy, pianki/skóry pływackie, balast itp. Dyscyplina ta staje się coraz bardziej popularna dzięki wspomnianej rekordzistce świata, a także rekordziście i mistrzowi świata Mateuszowi Malinie z Ustronia.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.