czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2017
  • wyświetleń: 1948

Policjanci przeprowadzili w naszym regionie akcję "Truck&Bus"

W poniedziałek policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego i Żandarmerii Wojskowej prowadzili działania "Truck&Bus". W akcji wzięło udział blisko 40 mundurowych, którzy skontrolowali 224 pojazdy. Nie wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie dla kierowców.

Reklama

Policjanci z drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego i Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili działania pod nazwą "Truck&Bus". Mundurowi szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. W akcji wzięło udział 38 funkcjonariuszy. Stróże prawa skontrolowali 224 pojazdy, w tym 141 samochodów ciężarowych i 14 autobusów.

W trakcie kilkunastogodzinnych działań policjanci zakwestionowali stan techniczny 7 pojazdów, który nie odpowiadał wymaganiom, z czego 3 nie zostały dopuszczone do dalszej drogi. Z powodu usterek technicznych zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych. Odnotowano również 26 przekroczeń prędkości przez kierujących. Za wszystkie te wykroczenia policjanci nałożyli łącznie 58 mandatów karnych. Do sądu skierowano 4 wnioski o ukaranie kierujących.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.