czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2006
  • wyświetleń: 1664

Rozbita szajka złodzieji aut

Bielscy policjanci rozbili sześcioosobowy gang zajmujący się kradzieżami samochodów na terenie Śląska. Pisaliśmy już o tym w kwietniu. Do tej pory zatrzymano sześciu członków gangu – mieszkańców Bielska-Białej, powiatu bielskiego oraz Świebodzic. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Sprawa zaczęła się 31 marca, kiedy to funkcjonariusze w garażu prywatnej posesji przy ulicy Braterskiej w Czechowicach-Dziedzicach odnaleźli skradziony pojazd marki Mercedes 320 CDI o wartości 130 tysięcy złotych.

Samochód ten skradziony został 23 marca z terenu Czechowic-Dziedzic. Włamywacze usunęli znaki identyfikacyjne pojazdu, przygotowali się także do jego demontażu. Policjanci zatrzymali wówczas pierwszego z członków grupy – właściciela posesji – 28-letniego bielszczanina Daniela K.

W czwartek 11 maja zatrzymano szóstą osobę zamieszaną w kradzieże - Jarosława Ł. Sprawca ukrywał się na strychu w specjalnie przygotowanej przez siebie kryjówce, w jednym z mieszkań w Kozach.

To jednak nie koniec sprawy - policjanci planują zatrzymania osób powiązanych z członkami grupy. Nie jest także wykluczone, że zarzuty wobec podejrzanych poszerzone zostaną o kolejne czyny.

ups / czecho.pl

źródło: policja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.