Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2017
  • 3 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 13081

Komin zostanie skrócony? Spółka Tauron Ciepło rozważa taką opcję

225-metrowy komin elektrociepłowni w Czechowicach-Dziedzicach jest jednym z najwyższych tego typu obiektów w Polsce. Być może niebawem się to zmieni, bowiem spółka Tauron Ciepło rozważa skrócenie komina.

elektociepłownia czechowice
Elektrociepłownia Bielsko-Biała Północ (EC2) · fot. czecho.pl


Wyższy z kominów Elektrociepłowni Bielsko-Biała Północ (EC2) mierzy 225 metrów. Jest to jeden z najwyższych kominów w województwie śląskim. Okazuje się, że wysokość komina, który był budowany z zamysłem rozbudowy elektrociepłowni do nawet trzech bloków cieplnych, jest dla spółki Tauron Ciepło problemem.

Utrzymanie obiektu, który jest narażony na duże różnice temperatur, korozję, wyładowania, nie jest tanie. W najbliższych latach komin znów trzeba będzie wyremontować. - Padła nawet propozycja, żeby go trochę skrócić. Zaczynają się rozmowy w tym temacie - mówi jeden z pracowników elektrociepłowni.

W elektrociepłowni pojawiają się głosy, że nie jest to dobry pomysł, gdyż duża wysokość komina przynosi zysk w postaci opłat od operatorów sieci komórkowych. Ostateczna decyzja w sprawie skrócenia komina nie zapadła.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.