Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2017
  • 5 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 11486

Czechosławy rozdane! Gala z udziałem wiceministra Szweda

HEWALEX sp. z o. o. spółka komandytowa i Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne WIGMAR Józef Wołowiec to zwycięzcy tegorocznej, ósmej już edycji konkursu Czechosławów - nagród przyznawanych firmom, które budując własną markę, przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Czechowic-Dziedzic. Statuetki honorowe trafiły w tym roku do rąk Adama Chromika i Brunona Kielocha.

Gala Czechosławów 2017 - 01.04.2017 · fot. www.czechowice-dziedzice.pl


Statuetki Czechosława zostały rozdane podczas uroczystej gali, która odbyła się w sobotni wieczór 1 kwietnia w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach. W uroczystości wręczenia Czechosławów wzięli udział między innymi: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Pierwszy Zastępca Wojewody Śląskiego Jan Chrząszcz, Senator RP Andrzej Kamiński, Posłanki Na Sejm RP - Małgorzata Pępek i Mirosława Nykiel, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusz Donocik, Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej prof. dr hab. Jarosław Janicki, Prezydent Bielska-Białej, Przewodniczący Śląskiego Zarządu Związku Gmin i Powiatów Jacek Krywult oraz Starosta Bielski Andrzej Płonka.

W obu kategoriach konkursowych rozdane zostały również wyróżnienia w postaci Srebrnych Laurów Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. W kategorii Produkcja i budownictwo Laur otrzymały Zakład Przetwórstwa Mięsnego LIGOTA sp. z o. o. i Zakład Remontowo-Budowlany Konstrukcji Stalowych FILIPOWICZ s. c. W kategorii Handel i usługi wyróżnieniem w postaci Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji uhonorowano Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice-Bestwina.

Gala Czechosławów 2017 - 01.04.2017
Gala Czechosławów 2017 - 01.04.2017 · fot. www.czechowice-dziedzice.pl


Kapituła Konkursu o tytuł Czechosława 2017 postanowiła przyznać również - w trybie pozakonkursowym - wyróżnienia w postaci Złotych Laurów Umiejętności i Kompetencji RIG w Katowicach Damianowi Żelaznemu, w kategorii Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy i Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej SALUS Sp. z o. o., w kategorii Medycyna i Inżynieria Biomedyczna.

Sylwetki laureatów "Czechosławów 2017"

HEWALEX

Hewalex to wiodący w Polsce i uznany w Europie producent kolektorów słonecznych, komponentów instalacji solarnych oraz pomp ciepła. Doświadczenie firmy, która jest jednym z prekursorów w swojej branży, budowane było na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Przedsiębiorstwo jest nastawione na innowacje i rozwój. Po dwudziestu latach od początku działalności Firma przeniosła swoją siedzibę do Czechowic-Dziedzic. Nowe hale produkcyjne powstały na zrewitalizowanym terenie poprzemysłowym, co znacząco poprawiło krajobraz centrum miasta.

Hewalex zatrudnia liczną, 200-osobową kadrę wykwalifikowanych pracowników. Ma stabilną pozycję na rynku. Działalność spółki wpisuje się w politykę proekologiczną, dążącą do efektywnego wykorzystania energii oraz poprawy jakości powietrza, co ma szczególne znaczenie lokalne. Firma aktywnie uczestniczy w życiu społecznym miasta, wspierając organizację wydarzeń miejskich.

WIGMAR

Firma WIGMAR jest przykładem jasno określonego celu i konsekwencji w jego wdrażaniu. Mimo działalności na trudnym rynku transportowym potrafiła sprostać wyzwaniom i zwycięsko przejść przez początkowy okres rozwoju. Dziś dysponuje nowoczesną siedzibą i imponującym taborem kilkudziesięciu pojazdów ciężarowych i autobusów, świadcząc swoje usługi na terenie całej Europy.

Właściciel firmy dba o wysoką jakość świadczonych usług, kładąc duży nacisk na bezpieczeństwo transportu i inwestując w nowoczesne technologie, co potwierdzają uzyskiwane certyfikaty. Przedsiębiorstwo ma duży potencjał, sukcesywnie odnawia i poszerza swój tabor, zdobywając nowych klientów.

Firma buduje pozytywny wizerunek odpowiedzialnego partnera gospodarczego, włącza się w życie społeczne miasta, a czerwone pojazdy WIGMAR-u promują Czechowice-Dziedzice na europejskich drogach.

Adam Chromik

Przez ćwierćwiecze właściciel i szef firmy DOMUS kierował się zasadą "mówisz i masz", świadczącą o pełnym nastawieniu na potrzeby klienta. Umiejętnie zarządzał rozwojem firmy handlowej w branżach elektroinstalacyjnej, oświetleniowej, AGD, wodno-kanalizacyjnej i techniki sanitarnej.

Sukces firmy, którą zarządzał oparty był na zaufaniu i partnerstwie wspólników, szacunku do pracowników i dbaniu o rozwój ich kwalifikacji. Jako szef nieraz zajmował miejsce za ladą, co wzmacniało relacje z personelem i pozwalało na stałe monitorowanie potrzeb klientów.

Adam Chromik umiejętnie korzystał z lokalnego potencjału gospodarczego, kooperując z wieloma miejscowymi firmami, wśród których znaczącą pozycję zajmują Kontakt-Simon SA oraz SKOFF Sp. z o.o. Firma, którą zarządzał ,rozwijała się płynnie, tworząc kolejne oddziały w Czechowicach-Dziedzicach i Pszczynie. W 2007 roku firma rozpoczęła działalność w nowej siedzibie przy ulicy Zielonej 9a, w której funkcjonuje hurtownia elektroinstalacyjna. Znaczną część obrotów przeniosła też do sfery e-handlu, otwierając kilka sklepów internetowych. Adam Chromik oparł swój biznes na szlachetnych zasadach etycznych, dając swoją postawą przykład godny naśladowania.

Brunon Kieloch

Od 1994 r. założyciel i właściciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego Akces Brunon Kieloch, a od roku AKCES BK Sp. z o.o. Działający w branży budowlanej, jako wykonawca inwestycji i remontów.

To przykład dynamicznego przedsiębiorcy o znakomitym rozeznaniu rynku, zdeterminowanego do nieustannego rozwoju. Umiejętnie łączy biznes z nauką, współpracując z naukowcami uczelni technicznych, zajmując się innowacyjnymi rozwiązaniami w budownictwie i zdobywając kolejne patenty.

Swoją pracą i zaangażowaniem rozwinął sieć firm budowlanych z zakresu projektowania i wykonawstwa, handlu materiałami budowlanymi, wypożyczalni sprzętu budowlanego i recyclingu odpadów styropianowych. Kooperuje z przedsiębiorstwami z Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej.

Brunon Kieloch ma szeroką wizję rozwoju lokalnej gospodarki, podkreślającą kluczową rolę przygotowania przyszłej kadry pracowniczej już na etapie edukacji szkolnej. W tym celu współpracuje z czechowickimi szkołami średnimi, w zakresie realizacji programu praktyk zawodowych. Przyjmuje młodzież gimnazjalną, pomagając jej w podjęciu decyzji o wyborze kierunku dalszej edukacji. Prowadzi też szkolenia branżowe dla dorosłych w utworzonym Ośrodku Szkolenia Operatorów Maszyn.

Przez wiele lat pełnił rolę lidera w reaktywacji działalności Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg - miejscowości, w której obecnie mieszka. W tym czasie znacząco ożywiło się życie kulturalne Zabrzega, pojawiły się nowe inicjatywy, jak organizacja Orszaku Trzech Króli, Przegląd Amatorskich Ognisk Muzycznych, zredagowane zostały wartościowe publikacje. Powstało aktywne koło muzyczne, kształcące kilkudziesięcioro dzieci, a nowy blask zyskał Zespół Regionalny Zabrzeg. Na wiele z tych przedsięwzięć Stowarzyszenie pozyskało środki unijne.

Międzynarodowy zasięg działalności gospodarczej laureata, połączony z aktywną rolą inicjatora działań kulturalnych, zaowocował nawiązaniem współpracy pomiędzy miastami Czechowice-Dziedzice i Cortona, która przerodziła się w związek partnerski, otwierając dla całego miasta nowe możliwości rozwoju.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.