Reklama

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 4774

Elektryczne autobusy w PKM-ie? Gmina dołączyła do projektu e-BUS

Gmina Czechowice-Dziedzice złożyła deklarację woli wdrażania elektrycznych autobusów w ramach rządowego programu "e-BUS - Polski Autobus Elektryczny".

pkm
Tabor PKM może · fot. czecho.pl


Rozwój sektora elektromobilności w Polsce jest jednym z kluczowych projektów zapisanych w uchwalonej przez Radę Ministrów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Przedstawiciele rządu zainaugurowali w lutym br. współpracę dotyczącą rozwoju elektromobilności poprzez podpisanie listów intencyjnych z reprezentantami samorządów 41 polskich miast i gmin, skupiających niemal 45 proc. taboru autobusowego w Polsce.

- Aktywność miast - sygnatariuszy porozumienia oraz zgłoszenia kolejnych potwierdzają nie tylko gotowości samorządów do współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce, ale także do podnoszenia kompetencji w tym zakresie. Grono samorządów poszerzyło się o kolejne 4 miasta: Czechowice-Dziedzice, Grudziądz, Płock i Szczecin. Łącznie jest ich zatem 45 - poinformowała wiceminister rozwoju J. Emilewicz.

Czechowicki samorząd wyraził zainteresowanie zakupem czterech elektrycznych autobusów.

W ramach programu e-BUS jest powstanie polski rynek autobusów elektrycznych o wartości co najmniej 2,5 mld zł rocznie, co można przełożyć na ok. 1000 autobusów elektrycznych. Stworzony zostanie Polski Autobus Elektryczny, konkurencyjny na rynku polskim i rynkach światowych, pod kątem jego parametrów technicznych i finansowych, którego kluczowe komponenty będą produkowane w kraju przy wsparciu rodzimego potencjału naukowo-badawczego. Rozwiną się także nowe technologie i modele biznesowe związane z miejskimi autobusami elektrycznymi i infrastrukturą ładowania.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.