Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2017
  • 23 maja 2017
  • wyświetleń: 13826

[ZDJĘCIA] II Czechowicka Noc Muzeów - zwiedzanie i spotkania

Czechowice-Dziedzice - nie mając muzeum - przygotowały Noc Muzeów w nietypowej, wypróbowanej w trakcie poprzedniej edycji, mobilnej wersji. II Czechowicka Noc Muzeów odbyła się w piątek 19 maja.

II Czechowicka Noc Muzeów - 19.05.2017 · fot. Elżbieta Zarębska, Anna Gierula-Kłusek, Renata Nawrocka


Zaczęło się w Miejskim Domu Kultury, gdzie można było obejrzeć spektakl Teatru Muzycznego Movimento, spotkać czechowickich artystów, pszczelarzy oraz uczestniczyć w dwóch wyjątkowych spotkaniach, z Januszem Chmielniakiem i Stanisławem Janickim.

Następnie uczestnicy przenieśli się do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przy ul. Słowackiego, gdzie ksiądz Janusz Holesz poprowadził krótki wykład o historii ewangelików w naszym rejonie oraz 500-leciu Reformacji.

Następnie gospodarzem Nocy Muzeów była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego, która przygotowała bogatą ofertę: naukę śpiewania pieśni z terenów Śląska Cieszyńskiego, prezentacja starego projektora, nauka kaligrafii, pokaz strojów regionalnych, darcie pierza, balia z wodą i pranie na tarach, kącik krawiecki, pokaz kiszenia kapusty z kącikiem kuchennym, opowieść o Dębie Katyńskim. Szkoła zorganizowała również zlot rowerów wyprodukowanych w Zakładach Rowerowych "Apollo".

Po wizycie w szkole, uczestnicy zostali przewiezieni zabytkowym Ikarusem czechowickiego PKM do Gimnazjum nr 1, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje - nocne zwiedzanie Tajemniczego Ogrodu i występ teatrzyku Kamishibai. Na koniec tej części odbył pokaz z udziałem ognia i światła w wykonaniu grupa Fireshow.

Kolejnym etapem było przejście do kościoła św. Barbary, gdzie proboszcz Ludwik Duży opowiedział o parafii, oprowadził zwiedzających po świątyni i jej podziemiach oraz zaprezentował wystawę poświęconą historii kościoła. Kolejnym gospodarzem była Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie przemiłe bibliotekarki wraz z Elżbietą Zarębską udowodniły w trakcie "Przystanku Biblioteka", że książki służą nie tylko do czytania.

aka / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.