czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2017
  • 1 maja 2017
  • wyświetleń: 4896

Premier odwiedziła placówkę straży granicznej w Bielsku-Białej - foto

Dziś premier Beata Szydło oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wizytowali Placówkę Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Szefowa rządu podziękowała wszystkim, którzy przyczyniają się do budowy bezpieczeństwa polskich obywateli.

Premier Szydło i minister Błaszczak z wizytą w Bielsku-Białej - 01.05.2017 · fot. bielsko.info


Premier Beata Szydło oraz minister Mariusz Błaszczak w pierwszej kolejności spotkali się z komendantem Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej i strażnikami granicznymi. Po wizytacji siedziby straży granicznej przy ulicy Komorowickiej odbyła się krótka konferencja prasowa.

- Rozpoczęła się majówka. Są służby, które nawet w takim czasie muszą pracować. Jesteśmy właśnie w takim miejscu, w którym przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu pełniona jest służba gwarantująca bezpieczeństwo polskich obywateli. Z tego miejsca chcę podziękować wszystkim służbom, które muszą w okresie majówki pełnić dyżury, którzy cały czas pracują, żebyśmy mogli bezpiecznie spędzać wolne dni z rodzinami - mówiła premier Beata Szydło.

II Nadwiślański Maraton na Orientację
Premier Szydło i minister Błaszczak z wizytą w Bielsku-Białej - 01.05.2017 · fot. RyTM


Minister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości jest zadbanie o bezpieczeństwo Polaków. - Jesteśmy bardzo aktywni jeśli chodzi o wzmocnienie straży granicznej. Otworzyliśmy Karpacki Oddział Straży Granicznej, który został zlikwidowany przez poprzedni rząd. Został przyjęty program modernizacji służb mundurowych, który umożliwił m.in. rozwój straży granicznej. Jesteśmy aktywni przede wszystkim w Polsce, ale także i za granicami naszego kraju. Wspieramy naszych partnerów z Unii Europejskiej. Wczoraj do Macedonii wyjechał kontyngent 30 strażników, który będą strzec zewnętrznej granicy UE - oznajmił minister Mariusz Błaszczak.

II Nadwiślański Maraton na Orientację
Premier Szydło i minister Błaszczak z wizytą w Bielsku-Białej - 01.05.2017 · fot. RyTM


Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dodał, że polskie granice są szczelne. - W ubiegłym roku była próba otworzenia szlaku przerzutowego migrantów muzułmańskich z Kaukazu i Azji. Dzięki stanowczej postawie straży granicznej ta próba się nie powiodła - stwierdził minister.

Wizyta premier Beaty Szydło trwała niespełna dwie godziny. Premier opuściła stolicę podbeskidzia przed godziną 12.00.

Zapis relacji na żywo

Loading...

ab / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.