czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 maja 2017
  • 3 maja 2017
  • wyświetleń: 7623

Za trzy lata Miejska Biblioteka Publiczna już w nowej siedzibie!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

W połowie 2020 roku ma zostać wybudowana nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. W kwietniu Urząd Miejski ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie biblioteki.

wizualizacja
Obiekt ma się mieścić przy ulicy Paderewskiego, w sąsiedztwie Starej Kablowni · fot. materiały konkursowe


Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie kompleksowej, pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz wykonanie robót budowlano-montażowych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie dla zadania inwestycyjnego realizowanego w trybie "zaprojektuj i wybuduj" pn. "Budowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach".

Biblioteka zostanie wybudowana na działce przy ulicy Paderewskiego. Inwestycję podzielono na dwa etapy. W pierwszym wykonawca będzie musiał zaprojektować i wybudować budynek biblioteki. Drugi etap obejmuje realizację parku miejskiego na pozostałej części terenu inwestycji.

Przewidywana powierzchnia budynku netto: 2 200 m2. Budynek musi mieć przynajmniej dwie kondygnacje nadziemne. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przewidywana ilość pracowników: 40 osób. Przewidywana ilość czytelników: 150-200 dziennie. W budynku powstanie sala konferencyjno-szkoleniowa dla 150 osób oraz sala warsztatowa dla 30 osób dorosłych.

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach planuje zabezpieczyć środki finansowe na realizację zadania w wysokości:
  • rok 2017: 956 000,00 zł brutto,
  • rok 2018: 3 426 000,00 zł brutto,
  • rok 2019: 3 426 000,00 zł brutto,
  • rok 2020: 3 462 000,00 zł brutto.


Gmina ubiegać się będzie o dofinansowanie projektu "Budowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Etap I" ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020.

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj