czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2006
  • wyświetleń: 1304

Dzień Dziecka bez alkoholu

Reklama

Polski rząd idzie za ciosem, po bezalkoholowym 26 maju przyszedł czas na trzeźwy 1 czerwca. Sejm przyjął uchwałę ustanawiając Dzień Dziecka dniem bez alkoholu. Na ten jakże kreatywny pomysł wpadła Komisja Rodziny i Praw Kobiet, uzasadniając uchwałę faktem, iż ponad 2 miliony dzieci funkcjonuje w rodzinach z problemem alkoholowym. Pomysłodawcy chcieli, aby w dniu swojego święta dzieci mogły cieszyć się towarzystwem trzeźwych rodziców.

Trzeba przyznać że pomysł szczytny, tylko jakoś wiedza posłów, a szczególnie pomysłodawców w tym względzie nieszczególna. Dla osoby z problem alkoholowym zakaz to niespecjalna przeszkoda. Zakaz to też żadne rozwiązanie problemu.

Decyzja zapadła i zobowiązuje samorządy terytorialne do ograniczenia spożycia alkoholu i zmniejszenia dostępności do niego 1 czerwca. Dotyczy również sklepikarzy i restauratorów, którzy powinni powstrzymać się od sprzedaży alkoholu, a my Polacy mamy po niego nie sięgać.

A. A. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.