Wiadomości

  • 18 maja 2017
  • wyświetleń: 2305

Siódme miejsce dla Powiatu Bielskiego w rankingu ZPP

Podczas XXII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich uroczyście podsumowano ogólnopolski ranking powiatów i gmin. Informowaliśmy już o wysokim miejscu naszej gminy, warto jednak również wspomnieć o siódmej pozycji Powiatu Bielskiego.

Siódme miejsce dla Powiatu Bielskiego
Siódme miejsce dla Powiatu Bielskiego · fot. Związek Powiatów Polskich


Ranking, który trwa przez cały rok dotyczy sześciu kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Samorządy oceniane są przez ekspertów według wielu kryteriów tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Nagrody za udział w rankingu, okolicznościowe puchary i dyplomy dla zwycięzców, wręczane są corocznie podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich. W tym roku miało to miejsce w Kołobrzegu 12 maja podczas XXII Ogólnopolskiego Zgromadzenia ZPP.

Powiat Bielski w rankingu za rok 2016 w kategorii powiatów ziemskich, powyżej 120 tysięcy mieszkańców, zdobył zaszczytne VII miejsce. Puchar i dyplom odebrała w imieniu samorządu powiatu bielskiego Katarzyna Adamiec członek Zarządu Powiatu w Bielsku - Białej.

aka / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.