Wiadomości

  • 25 maja 2017
  • wyświetleń: 2356

Pociąg do Zakopanego znów odjedzie ze stacji w Czechowicach-Dziedzicach

Koleje Śląskie kontynuują swój projekt bezpośredniego połączenia Katowic z Zakopanem. W długi weekend czerwcowy "Giewont", bo tak brzmi nazwa pociągu, znów zatrzyma się na stacji kolejowej w Czechowicach-Dziedzicach.

VII Turniej Piłki Siatkowej Radnych i Pracowników Samorządowych Powiatu Bielskiego o Puchar Starosty Bielskiego
Bezpośredni pociąg z Bielska-Białej do Zakopanego - 29.04.2017 · fot. Powiat Bielski


Koleje Śląskie, pod naciskiem wielu środowisk miłośników kolei, uruchomiły pierwszy od wielu lat projekt kolejowy łączący bezpośrednio stolicę województwa z Zakopanem. "Giewont" odjechał po raz pierwszy w okresie długiego weekendu majowego. Nowe połączenie ponownie zostanie wytrasowane na długi weekend czerwcowy.

Pierwszy pociągów z Katowic do Zakopanego odjedzie w czwartek 15 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 9.08. Do Czechowic-Dziedzic skład dotrze o godzinie 9.43. Podróż do stolicy Tatr z naszego miasta zajmie około 3,5 godziny. "Giewont" wjedzie na stację w Zakopanem o godzinie 13.22. Odjazd planowany jest na godzinę 17.30, a pociąg do naszego miasta powróci o godzinie 21.10.

"Giewont" po raz kolejny wyruszy na trasę w niedzielę 18 czerwca. W przypadku drugiej pary pociągów niezmienne pozostają godziny odjazdów i przyjazdów.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.