czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2006
  • wyświetleń: 2218

Pożegnaliśmy Franciszka Pępka

Reklama

Około 1000 osób pożegnało w poniedziałek 5 czerwca Franciszka Pępka. W ostatniej drodze towarzyszyli mu – oprócz małżonki, dzieci i najbliższej rodziny – koledzy i podwładni z Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego SA, współpracownicy z Polski i Czech, samorządowcy z Czechowic-Dziedzic, przyjaciele z Obywatelskiego Forum Samorządowego i wielu innych ludzi, którzy znali Go jako prawego, uczciwego i zasadniczego człowieka.

Franciszek Pępek urodził się w 1949 roku w Czechowicach-Dziedzicach i mieszkał tam do śmierci. W młodości był obiecującym piłkarzem miejscowego Górnika, a jego trener Emil Buchta zawsze uważał, iż Franek mógł zrobić błyskotliwą karierę. Franciszek Pępek wybrał jednak drogę awansu zawodowego.

Po studiach związał się z bielską „przemysłówką”, w której przez ostatnie lata był zastępcą dyrektora i której pozostał wierny do końca swych dni. Był człowiekiem pełnym energii i pasji. Współtworzył Obywatelskie Forum Samorządowe, którego był jedną z głównych wizytówek. Z ramienia tego stowarzyszenia został radnym. W Radzie Miejskiej Czechowic-Dziedzic był jednym z głównych oponentów burmistrza. Przewodził Komisji Rozwoju Miasta i Rolnictwa.

Jego koledzy wspominają, że prowadził posiedzenia w sposób perfekcyjny – zawsze świetnie przygotowany, skrupulatny i rzeczowy. W czechowickiej radzie był człowiekiem nie do zastąpienia. Puste miejsce zostawił także w pracy i przede wszystkim – w domu.

Jan Picheta

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.