czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 maja 2017
  • wyświetleń: 3850

Za spalanie odpadów można otrzymać mandat do 500 złotych

Do Straży Miejskiej wpływają coraz to częściej zgłoszenia związane ze spalaniem odpadów na powierzchni ziemi pochodzących z przydomowych ogródków.

Rozpoczęły się prace związane z porządkowaniem przydomowych ogrodów, działek, ogródków działkowych. Przedwiośnie służy również sadownikom, którzy pielęgnując owocowe drzewa, wycinają ubiegłoroczne przyrosty, przerzedzając korony drzew. To również pora na przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych trawnika.

Straż Miejska przypomina, że na terenie miasta Czechowice-Dziedzice istnieje całkowity zakaz spalania odpadów komunalnych jak i biodegradowalnych. Odpady te można oddać jako mieszkaniec na PSZOK przy ulicy Prusa.

Za popełnione wykroczenie spalania odpadów może zostać nałożony mandat karny w wysokości do 500zł z art. 191 ustawy o odpadach bądź sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.