czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 maja 2017
  • wyświetleń: 6216

ZSTiL z Czechowic-Dziedzic wśród najlepszych w Europie

Jako jedna z dwóch polskich szkół, wybranych spośród kilkuset realizujących projekty Erasmus+ w sektorze Edukacja szkolna - Mobilność kadry, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych został wyróżniony przez Polską Narodową Agencję programu Erasmus+.

ZSTiL z Czechowic-Dziedzic wśród najlepszych w Europie · fot. ZSTiL


Projekt "Lepiej zrozumieć, by lepiej pomóc - wyzwania wychowawcze dla nauczyciela 2015/2016", realizowany w ZSTiL w ubiegłym roku szkolnym, został uznany za "przykład dobrej praktyki", a jego koordynatorkę zaproszono do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji European conference on Dissemination and Impact in the School Sector - "Best practice results from Erasmus+", w dniach 17-19 maja 2017 w Bonn (Niemcy).

Wydarzenie to zorganizowane zostało w ramach obchodów 30-lecia istnienia programu Erasmus, a jego celem było m.in. zaprezentowanie przykładów najlepszych projektów z całej Europy, realizowanych w programie Erasmus+ Edukacja szkolna . W konferencji uczestniczyło ponad 200 osób z 31 krajów. Projekt "Lepiej zrozumieć...", reprezentujący najlepsze polskie projekty, został przedstawiony innym uczestnikom konferencji podczas specjalnie zorganizowanej wystawy.

Oprócz prezentacji "przykładów dobrych praktyk" w programie wydarzenia znalazły się konferencje plenarne, dyskusje panelowe i prace w grupach. Poruszano tematy dotyczące przyszłości europejskich programów edukacyjnych, a także dyskutowano o sposobach realizacji projektów oraz wdrażania i upowszechniania osiągniętych rezultatów.

Więcej o projekcie na stronie: www.zstil.eu/dokumenty/projekty_unijne/erasmus_grono/erasmus_grono.html

Grażyna Skęczek

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.