Wiadomości

  • 31 maja 2017
  • wyświetleń: 3893

Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta RP dla starosty Andrzeja Płonki

29 maja Starosta Bielski Andrzej Płonka został uhonorowany wysokim państwowym odznaczeniem - Złotym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta RP dla starosty Andrzeja Płonki - 29.05.2017 · fot. D.Czernek / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Prezydent Andrzej Duda, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim odznaczeni zostali samorządowcy za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za ofiarną działalność społeczną i publiczną oraz za szczególne osiągnięcia w pracy samorządowej, przekraczające zakres ich obowiązków oraz przynoszące znaczne korzyści Państwu i obywatelom.

Prezydent w swoim przemówieniu podkreślił rolę samorządów w kraju oraz znaczenie aktywności i ofiarności samorządowców dla rozwoju Małych Ojczyzn. - Dziękuję za tę służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu, ale dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich - powiedział prezydent.

W uroczystości wzięli udział m.in. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.

Alina Macher / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.