czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2017
  • 5 lipca 2017
  • wyświetleń: 16417

[ZDJĘCIA] II Charytatywny Maraton Zumby Fitness w Dworku Eureka

W piątek w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach odbył się II Charytatywny Maraton Zumba Fitness. Tym razem uczestnicy pomagali Alankowi i Sylwii z naszego miasta. Dzięki całej akcji udało nam się zebrać ponad 3400 złotych!

Reklama

II Charytatywny Maraton Zumby Fitness w Dworku Eureka - 30.06.2017 · fot. Arkadiusz Górkowski


Ponad 20 instruktorów Zumba Fitness z różnych rejonów Polski przyjechało do Czechowic, aby w tym dniu pomóc w zebraniu pieniędzy! Na uczestników czekało kilka godzin wspaniałej, charytatywnej zabawy! Imprezę poprowadził znany już m.in. z I edycji Maratonu oraz z "kultowego" serialu "Szpital", animator, aktor, konferansjer, zapalony sportowiec, przykładny mąż i ojciec - Wojciech Adamus.

II Charytatywny Maraton Zumby Fitness w Dworku Eureka - 30.06.2017 · fot. www.fotojurczak.pl


- Dziękuję przede wszystkim Instruktorom: Pawłowi Gorzelak, Tomasz ZumbaTom Matula, Anita Trąbała, Kamili Kwadrans, Aleksandra Klimek, Joannnie Wójcikiewicz, Angelina Pawul, Barbara Paszek, Barbarze Adler, Natalia Waliczek, Elżbiecie Twardzik, Anicie Trąbała, Jagoda Rudnik, Irenie Awieruszko-Ptaszkiewicz, Czesławowi Paszkiewicz, Annie Anna Gibas oraz Dworkowi Eureka, Dj Olkowi oraz Dj Kubie, Wojciech Adamus, Sławomirowi Jurczak, Arkadiuszowi Górowskiemu oraz Piotrowi Motak i fantastycznym animatorką z firmy Figle Migle z Pszczyny - napisała na Facebooku organizatorka Agnieszka Kozioł, która zajęcia zumby prowadzi w naszym mieście już od prawie 6 lat.
---

Alan Szulc to 3-letni chłopiec z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, z cechami autystycznymi. Od urodzenia zmaga się z obniżonym napięciem mięśniowym, przez co do tej pory nie potrafi samodzielnie chodzić. Ma również problemy z porozumiewaniem się, gdyż jest dzieckiem niemówiącym. Chłopiec jest opóźniony intelektualnie, przez co potrzebuje pomocy w podstawowych czynnościach. Na dzień dzisiejszy najważniejsza dla Alanka jest systematyczna rehabilitacja oraz rozwój umysłowy, na który składają się wszelkiego rodzaju terapie różnych specjalistów.

Sylwia Węgrzyn ma 22 lata. Urodziła się jako wcześniak z porażeniem mózgowym dziecięcym, niedowładem czterokończynowym, choruje też na padaczkę lekooporną. Jest dziewczyną, która porusza się tylko i wyłącznie na specjalnym wózku przy pomocy drugiej osoby. Sylwia nie mówi ani nie słyszy. Uczy i komunikuje się z otoczeniem za pomocą piktogramów i wszelkich innych pomocy do komunikacji pozawerbalnej. Sylwia jest bardzo radosną dziewczynką, uwielbia być w towarzystwie, dlatego bardzo ważne dla jej zdrowia i samopoczucia jest, aby jak najczęściej bywała między ludźmi i korzystała z miejscowej oraz wyjazdowej integracji z innymi dziećmi, a także z rehabilitacji, przede wszystkim ruchowej, ale również intelektualnej, dostosowanej do jej potrzeb, oraz z opieki lekarzy specjalistów. Sylwia wymaga stałego podawania leków oraz 24-godzinnej opieki i pielęgnacji.

II Charytatywny Maraton Zumby w Czechowicach

aka, BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.