czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2003
  • wyświetleń: 788

Ile za wodę i ścieki?

Reklama

Na ostatniej sesji czechowiccy radni mieli zająć się nowymi taryfami za wodę i ścieki przedstawionymi przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej. Tak przynajmniej przewidywał porządek obrad. Po półtoragodzinnym posiedzeniu jedyny powód zwołania sesji został zdjęty z porządku obrad i odesłany z powodu braków formalnych.

Z wniosku, który przedstawiło Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej wynika, że mieszkańców czeka około 9 - proc. podwyżka za wodę, a za odbiór ścieków trzeba będzie płacić aż o 57 proc. więcej. Radni nie przyjęli jednak nowych taryf zaproponowanych przez PIM. Powodem nie była ich wysokość. Okazało się bowiem, że brakuje zatwierdzonego przez radnych regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków oraz długofalowych planów rozwoju i modernizacji urządzeń kanalizacyjnych, co zgodnie z prawem jest niezbędne dla zatwierdzenia nowych taryf.

więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa (str. 13)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.